AustriaSchiatul în pandemie
La muulți aaani! Gataaaaaa! Jos sarmaua și puneți mâna pe lopeți și hai la muncă! Cuuuum? Ați vrea să vă mai distrați și să schiați? Bine, vă înțelegem setea, la ce aglomerație am văzut zilele acestea pe pârtii și în stațiunile montane. Cei mai înfocați susținători vor spune că e doar perioada aceasta, a sărbătorilor, combinată cu lipsa zăpezii, care cauzează adunările acestea tematice, perfect emblematice pentru distanțare, responsabilitate socială și civilizație.







